Delegacja z Ukrainy w Radomsku

Delegacja z Ukrainy w Radomsku Fot. Urząd Miasta

Przez weekend Miasto Radomsko gościło delegację z miasta partnerskiego Voznesensk na Ukrainie. Dla gości przygotowano wiele atrakcji związanych z Radomskiem oraz najbliższą okolicą.

Do Radomska przyjechali: w zastępstwie Burmistrza Voznesenska – Pani Walentyna  Moskalenko,  Dyrektor Muzeum – Pani Walentyna Ovanesiyan,  Prezes Stowarzyszenia „Dom Polski” - Pani Anna Okolec i ks. Karol Karwowski.
Celem wizyty było zacieśnienie współpracy między miastami,  w szczególności współpracy między Muzeum Regionalnym im. S. Sankowskiego w Radomsku i Voznesensk Art Museum Y.A. Kibrika.

Podczas spotkania ustalono szczegóły dotyczące realizacji wspólnych projektów kulturalnych. Jednym z nich będzie zorganizowanie już w najbliższym czasie wystawy czterdziestu wielkoformatowych zdjęć starego i nowego Radomska w voznesenskim muzeum. Zdjęcia na tę wystawę pochodzą ze zbiorów radomszczańskiego muzeum i Towarzystwa Fotograficznego im. E. Osterloffa.

W sobotę delegacja oglądała radomszczańską podstrefę Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Kopalnię i Elektrownię Bełchatów oraz jedną z największych atrakcji turystycznych województwa łódzkiego, muzeum PGE Giganty Mocy, w którym w interesujący sposób można dowiedzieć się wielu ciekawostek dotyczących powstawania i wydobywania węgla brunatnego oraz przetwarzania go na energię elektryczną. Po południu goście zapoznali się z ofertą kulturalną Radomska. Zwiedzili Muzeum Regionalne, a w MDK uczestniczyli w Jubileuszowej Gali Teatru Źródło.

W niedzielę odbyła się wycieczka do Sanktuarium Matki Boskiej Gidelskiej oraz na Jasną Górę. W Częstochowie goście z Ukrainy zwiedzili również Park Miniatur Sakralnych. Po powrocie uczestniczyli w koncercie Towarzystwa Śpiewaczego im. Stanisława Moniuszki, który odbył się w kościele św. Lamberta.
Info: Urząd Miasta

Więcej o:
ukraina współpraca voznesensk partnerstwo
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE