Cztery medale dla Akademii Karate Kyokushin Radomsko - Radomsko24.pl

Cztery medale dla Akademii Karate Kyokushin Radomsko

Cztery medale dla Akademii Karate Kyokushin Radomsko Fot. UM Radomsko

11 maja w Miejskiej Hali Widowiskowo-Sportowej „Solne Miasto” w Wieliczce odbył się IX Międzynarodowy Turniej o Puchar Solny w Karate Kyokushinkai. Zawodnicy Akademii Karate Kyokushin Radomsko znaleźli się na podium, zdobywając w sumie cztery medale.

Organizatorem zawodów był Wielicki Klub Karate Kyokushinkai. Tegoroczny Turniej zarówno z uwagi na poziom rywalizacji sportowej oraz na ilość zawodników w poszczególnych kategoriach był bardzo wymagający. Na 3 matach rywalizowało 350 zawodników z 43 klubów z 4 krajów (Rumunii, Polski, Niemiec i Czech) oraz 7 organizacji kyokushin przy udziale 39 sędziów.

Akademię Karate Kyokushin Radomsko reprezentowali: Weronika Mazur, Borowiecka Daria, Goncarz Marta, Suski Mateusz, Bugdal Krystian oraz Pluta Zuzanna.

Pierwsze miejsce w kumite juniorek oraz drugie w kata wywalczyła Weronika Mazur.

Trzecie miejsce w kumite młodziczek zajęła (debiutantka) Marta Goncarz.

Pierwsze miejsce w kumite kadetów wywalczył Krystian Bugdal.

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęła drużyna z Nowej Soli, drugie gospodarze z Wieliczki a na trzecim miejscu uplasowała się Dąbrowa Górnicza. Akademia Karate Kyokushin Radomsko zajęła dziesiąte miejsce.