Choinki od stowarzyszenia „Perspektywy” i wicewojewody łódzkiego

Członkowie działającego od niedawna w Radomsku stowarzyszenia „Perspektywy” zorganizowali akcję „Podaruj choince drugie życie”. W sobotę, 19 grudnia 2020 r. rozdawali przy pl. 3 Maja radomszczanom choinki. Akcję objął patronatem wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra.

- Każdego roku, w okresie świątecznym Polacy pozyskują do swoich domów ok. 7 milionów drzewek. Zdecydowana większość choinek trafia później na śmietnik lub kompost. Poprzez akcję „Podaruj choince drugie życie” chcemy zachęcić mieszkańców Radomska i regionu do tego, aby kupowali choinki w donicach, które po okresie świątecznym można zasadzić na swoim podwórku, czy w lesie, a tym samym dać im drugie życie – mówi wicewojewoda, Krzysztof Ciecióra.

Organizatorzy akcji do rozdania mieli 100 choinek przekazanych przez Lasy Państwowe Nadleśnictwo Radomsko. Trafiły one do radomszczan, a także do stowarzyszeń i organizacji z terenu Radomska i powiatu radomszczańskiego. Osoby, którym nie udało się otrzymać choinki w sobotę, mogą ją wygrać w konkursie, zorganizowanym przez stowarzyszenie „Perspektywy”. Szczegóły konkursu można znaleźć na facebookowym profilu stowarzyszenia.

Więcej o:
radomsko choinki akcja stowarzyszenie perspektywy wicewojewoda krzysztof ciecióra nadleśnictwo radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE