Chcesz wziąć forbrukslån? Sprawdź, czym jest BankID i jak ułatwi Ci starania o kredyt w Norwegii

Chcesz wziąć forbrukslån? Sprawdź, czym jest BankID i jak ułatwi Ci starania o kredyt w Norwegii

BankID, czyli wirtualny dowód osobisty i elektroniczny podpis w jednym, to rozwiązanie, które cieszy się w Norwegii dużą popularnością. Posługuje się nim ponad 3 miliony Norwegów. Mając BankID nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić formalności w banku czy w urzędzie. Właściciel takiej karty może liczyć na ułatwioną przeprawę przez procedurę starań o forbrukslån. Sprawdź, jak uzyskać BankID i do czego jeszcze może Ci się ono przydać.

W rzeczywistym świecie identyfikowani jesteśmy na podstawie dowodu tożsamości, paszportu albo prawa jazdy. Ale jak zidentyfikować kogoś w sieci? Internauta, aby potwierdzić swoją tożsamość musi okazać się BankID. Wtedy żadne inne dokumenty nie będą mu już potrzebne. Stąd tak duże zainteresowanie wirtualnym dowodem osobistym, dzięki któremu nie trzeba chodzić po urzędach i stać w niekończących się kolejkach. Wystarczy okazać się BankID, by zaciągnąć dowolny lån nie ruszając się z fotela.

Zdalnie i bez zbędnych formalności

Czym dokładnie jest BankID? To elektroniczny rodzaj dowodu osobistego wykorzystywany do kontaktu z urzędami i instytucjami finansowymi. Posiadacze BankID mogą zrezygnować z tradycyjnej korespondencji i zbędnej papierologii. Czasami wręcz załatwienie niektórych spraw w Norwegii nie mając wirtualnego dowodu tożsamości jest po prostu niemożliwe, ponieważ państwo każdego roku rozszerza zakres spraw, jakie można realizować wyłącznie online.

W chwili obecnej z BankID w kraju fiordów korzystają zarówno firmy, podmioty finansowe, jak i osoby indywidualne. To klucz do załatwienia od ręki wielu spraw, które  bez tego mogłyby dłużyć się w nieskończoność. Za pomocą BankID potwierdza się tożsamość i sygnuje dokumenty, dzięki czemu w jedną krótką chwilę uzupełnisz i dostarczysz do właściwego urzędu podanie, zarejestrujesz samochód, czy złożysz wniosek o pożyczkę. Tak naprawdę dzięki niemu załatwisz większość urzędowych i finansowych formalności.

BankID ułatwi starania o forbrukslån i nie tylko

Kredyt w Norwegii możesz wziąć na 2 sposoby: w banku albo przez internet. Nie musisz się obawiać – nie mając BankID też możesz starać się o forbrukslån (norweski kredyt konsumencki), ale trochę czasu upłynie, zanim dopełnisz niezbędnych formalności i zostanie Ci on przyznany. Najpierw musisz poczekać, aż dotrą do Ciebie dokumenty w formie papierowej, następnie musisz je podpisać i odesłać. To wszystko trwa a Ty prędzej czy później zaczniesz niecierpliwić się, kiedy Twoje marzenie o zakupie mieszkania lub budowie domu wreszcie się spełni.

Wirtualny dowód tożsamości ułatwi i przyspieszy proces starań o forbrukslån. Umowę otrzymasz na podaną podczas rejestracji skrzynkę pocztową, będziesz musiał ją uzupełnić i odesłać. Od wnioskodawców wymaga się np. dokumentów potwierdzających stały dochód, dlatego dobrze jest mieć je przygotowane. Na koniec wystarczy złożyć podpis dzięki BankID i uzbroić się w cierpliwość. Po otrzymaniu kompletu dokumentów instytucja finansowa zweryfikuje, czy forbrukslån lub inny lån, o który wnioskujesz może zostać Ci przyznany. Jeśli tak, pieniądze zostaną przelane na Twoje konto, a Ty możesz zagospodarować je w dowolny sposób.

Chcę mieć własny BankID: jak go otrzymać?

Elektroniczny identyfikator można otrzymać w banku, w którym posiada się konto. Po jego otrzymaniu wykorzystywać go można w każdej instytucji bankowej w Norwegii. Mieszkasz w Skandynawii i chcesz mieć swój własny BankID? Udaj się do najbliższego oddziału Twojego banku i zgłoś chęć uzyskania BankID. Nie zapomnij wziąć ze sobą dowodu potwierdzającego Twoją tożsamość. Nie musisz spełniać żadnych dodatkowych wymagań. Wystarczy, że masz ukończone 15 lat, a BankID zostanie Ci przyznane.

Masz już swoje BankID? Pora je aktywować. Cała procedura jest bardzo prosta i intuicyjna, jednak bez jej przeprowadzenia korzystanie z BankID będzie niemożliwe. Dlatego wykorzystaj otrzymany w banku token, wciśnij strzałkę i wpisz nowo nadany PIN, a następnie wystukaj kod. Zdefiniujesz go samodzielnie przy pierwszym uruchomieniu tokena.

Mieszkając w Norwegii przy pomocy BankID zalogujesz się na wielu stronach www sektora publicznego. Do użytku włącza się również coraz więcej lokalnych urzędów w gminach i okręgach. Wirtualny dowód tożsamości pomoże Ci ominąć kolejki i zaoszczędzić cenny czas. Nie musisz się o nic obawiać – elektroniczny identyfikator zapewnia bezpieczeństwo dopełniania formalności i zawierania transakcji.      

Chcesz dowiedzieć się więcej o kredycie konsumenckim w Norwegii? Przeczytaj artykuł o tym, dlaczego mieszkańcy kraju fiordów nie stronią od kredytów oraz jak przedstawia się ich sytuacja, gdy nagle powinie im się noga. Znajdziesz go tutaj.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE