Budowa nowego basenu w Radomsku idzie pełną parą

Budowa nowego basenu w Radomsku idzie pełną parą

Na nowoczesny basen mieszkańcy Radomska czekają z utęsknieniem. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie obiekt powstający przy ulicy św. Jadwigi Królowej pierwszych miłośników wodnych kąpieli przyjmie pod koniec tego roku.

Prace budowlane nowoczesnego kompleksu basenowego rozpoczęły się wiosną 2019 roku. Sprzyjające warunki atmosferyczne powodują, iż roboty wykonywane są zgodnie z planem. Postęp prac cieszy Jana Skubisza, właściciela firmy Inkomet z Radomska, która jest wykonawcą inwestycji.

- Tempo prac jest dobre. Obecnie roboty są na etapie zadaszenia obiektu, szklenia fasady, wykonania żelbetowych konstrukcji oraz żelbetowego podbasenia. Wyspawany jest też basen wewnętrzny i zewnętrzny. Jeszcze w tym miesiącu przystąpimy do spawania głównej niecki sportowej – zauważa Jan Skubisz.

- Dołożymy wszelkich starań, aby nowoczesny kompleks basenowy został oddany w końcówce tego roku – dodaje.

Nowy kompleks składać będzie się z trzech basenów krytych (sportowy, rekreacyjny, brodzik dla dzieci ze zjeżdżalnią zewnętrzną o długości min. 50m oraz trzy wanny do hydromasażu), basenu zewnętrznego wraz z wodnym placem zabaw, saunarium (sauna parowa, sucha, solna i infrared), parku edukacyjnego oraz strefy gościnnej (pięć pokoi 4 osobowych z łazienkami oraz pięć pokoi 2 osobowych z łazienkami).

Na realizację inwestycji Urząd Miasta Radomska pozyskał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 7 362 699,99 zł.

 

Więcej o:
basen radomsko rekreacja i wypoczynek radomsko urząd miasta w radomsku
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE