Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie 2010

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia związane są ze znacznym natężeniem ruchu drogowego, szczególnie podczas wyjazdów i powrotów z dużych aglomeracji miejskich. Zmasowany ruch pojazdów, ciągły pośpi...

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia związane są ze znacznym natężeniem ruchu drogowego, szczególnie podczas wyjazdów i powrotów z dużych aglomeracji miejskich. Zmasowany ruch pojazdów, ciągły pośpiech oraz nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego skutkowały i nadal skutkują znaczną liczbą wypadków i ich ofiar. Do głównych przyczyn należy alkohol zarówno w aspekcie prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości jak też nadużywania alkoholu przez innych uczestników ruchu, w tym pieszych. Duże znaczenie mają także niekorzystne warunki atmosferyczne: opady deszczu, śniegu, marznącej mżawki, szybko zapadający zmrok. Wszystko to powoduje ograniczoną widoczność a także znacznie dłuższy czas reakcji i drogę hamowania.
Mając na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym w dniach od 24 grudnia do 26 grudnia prowadzone będą policyjne działania pod nazwą BEZPIECZNY WEEKEND – BOŻE NARODZENIE 2010. Koncentrować się one będą na świątecznych wyjazdach i powrotach. Należy spodziewać się znacznie więcej kontroli z wykorzystaniem mierników prędkości oraz urządzeń badających stan trzeźwości. Policjanci zwrócą szczególną uwagę na korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz w przypadku dzieci z właściwych fotelików.
W ubiegłym roku w ciągu czterech świątecznych dni na terenie województwa łódzkiego odnotowano 34 wypadki drogowe. Zginęła 1 osoba, a 39 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 79 nietrzeźwych kierujących.
Apelujemy o mniej rutyny i pośpiechu a więcej wyobraźni i rozsądku! Po świątecznej biesiadzie za kierownicę wsiadajmy wypoczęci i co najważniejsze trzeźwi! Jednocześnie przypominamy o ograniczeniach dotyczących samochodów ciężarowych i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton ( z wyłączeniem autobusów) : 25 i 26 grudnia w godzinach 8.00-22.00.

 

apeluje KWP Łódź

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE