Bez sensacji! Jacek Krzynówek – zapewnia

Bez sensacji! Jacek Krzynówek – zapewnia

W Radomsku odbył się pierwszy inauguracyjny turniej w piłce nożnej KRZYNÓWEK CUP w hali balonowej, przy ulicy Kilińskiego. Opatrując informację prasową o turnieju, że „na boiskach Jacka Krzynówka (skrót myślowy) odbył się turniej”, otrzymaliśmy wiadomość, że Jacek Krzynówek nie jest już dzierżawcą terenu przy ulicy Kilińskiego. Z dziennikarskiego punktu widzenia pojawiło się pytanie: Kto jest właścicielem - dzierżawcą terenu przy ulicy Kilińskiego?

Jeszcze w 2018 roku opinia publiczna Radomska była poinformowana, że inwestorem jest Jacek Krzynówek i jak wówczas czytamy na portalu radomsko.naszemiasto.pl:

„W Radomsku ma się pojawić nowe boisko, potem kolejne. To inicjatywa Jacka Krzynówka, byłego reprezentanta Polski w piłce nożnej. W urzędzie miasta właśnie podpisano umowę na 10-letnią dzierżawę terenów przy ulicy Kilińskiego. Jacek Krzynówek planuje utworzenie tu dwóch boisk - boiska do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią i halą pneumatyczną (balonem) oraz boiska naturalnego. Koszt całej inwestycji to około 3,5 mln złotych. Dzierżawiony teren na powierzchnię 2,5 ha, co roku dzierżawca będzie płacił około 15 tys. zł”.

Co więc się stało? Jacek Krzynówek zgodził się na krótką rozmowę z nami.

Radomsko24: Jest Pan nadal dzierżawcą terenu, przy ulicy Kilińskiego w Radomsku gdzie stoi hala balonowa i są trawiaste boiska?

- Nie. Spółka która wydzierżawiała teren pod kompleks sportowy przy ulicy Kilińskiego, nie jest już w moich rękach. Nie ma w tym żadnej sensacji!

R24: Czy warunki umowy dzierżawy z miastem co do przeznaczenia terenu i jego wykorzystania zostały może zmienione?

- Absolutnie. Żadnych zmian nie dokonano. Cały kompleks nadal będzie służył radomszczanom, młodzieży i chwała temu, kto chce dzisiaj tego się podjąć. Pierwszy turniej dał dowód, że to strzał był w dziesiątkę. Jestem przekonany, że jest jeszcze sporo pracy przed dzierżawcami, ale… nie od razu Kraków zbudowano. Zawsze chętnie będą firmował swoim nazwiskiem imprezy sportowe w naszym mieście!

Więcej o:
jacek krzynówek radomsko cup urząd miasta radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE