Bełchatów: W 2021 roku ruszy budowa wschodniej obwodnicy miasta

Bełchatów: W 2021 roku ruszy budowa wschodniej obwodnicy miasta Fot. UM Bełchatów

W 2021 roku ma rozpocząć się budowa wschodniej obwodnicy Bełchatowa. Inwestycja prowadzona będzie przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi. Po oddaniu pierwszego fragmentu, miasto przejmie go, do czasu zakończenia budowy całości. Dzięki czemu mieszkańcy będą mogli korzystać z nowej drogi, co w znacznym stopniu rozładuje natężenie ruchu w mieście.

To dobra wiadomość dla mieszkańców miasta. Zarząd Dróg Wojewódzkich w 2021 roku planuje rozpoczęcie budowy obwodnicy wschodniej Bełchatowa.

- Licząca ponad 8 km wschodnia obwodnica Bełchatowa powstanie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 484, która stanowi jedyny wyjazd z miasta w kierunku południowym - mówi prezydent Mariola Czechowska.

Inwestycja, która powinna zakończyć się w 2023 roku, znacząco odciąży ruch w mieście.

– To jedno z priorytetowych dla nas przedsięwzięć, szczególnie jeśli spojrzymy na natężenie ruchu na ulicach – tłumaczy prezydent Czechowska.

Pierwszy etap, który rozpocznie się w 2021 roku obejmował będzie budowę odcinka od ulicy Świętojańskiej i Radomszczańskiej do ronda na skrzyżowaniu z ulicą Czyżewskiego. Zarząd Dróg Wojewódzkich zaproponował, by po jego wybudowaniu, do czasu zakończenia całego projektu budowy obwodnicy wschodniej, miasto przejęło zarząd nad tym odcinkiem. Dzięki czemu, jeszcze przed oddaniem całej obwodnicy wschodniej z tego fragmentu już mogliby korzystać kierowcy.

– To ważny odcinek dla infrastruktury drogowej Bełchatowa, który pozwoli na rozładowanie ruchu w tej części miasta, szczególnie związanej z tranzytem – mówi wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz.

– Dlatego nawiązując do dobrej dotychczasowej współpracy z ZDW przyjęliśmy tę propozycję – dodaje wiceprezydent.

Dotychczasowy ciąg dróg wojewódzkich nr 484 i 485 stanowi główną oś komunikacyjną miasta w kierunku północ – południe. Skomunikowanie tzw. małej obwodnicy miasta tj. ul. Staszica, Armii Krajowej czy też al. Wyszyńskiego z wybudowanym fragmentem obwodnicy wschodniej poprawiłaby przepustowość komunikacyjną w południowej i wschodniej części Bełchatowa.

Kolejny etap prac rozpocznie się w 2022 roku, od ronda na przecięciu z ulicą Czyżewskiego. Dalej obwodnica pobiegnie do węzła w Dobrzelowie, gdzie połączy się z obwodnicą północną. Zgodnie z planem budowa wschodniej obwodnicy Bełchatowa powinna zakończyć się w 2023 roku.

(info: UM Bełchatów)

Więcej o:
bełchatów urząd miasta bełchatów wschodnia obwodnica bełchatowa inwestycja budowa
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE