Będzie drożej. Od 1 listopada idą w górę stawki ciepła. Mieszkańcy mówią dość

Będzie drożej. Od 1 listopada idą w górę stawki ciepła. Mieszkańcy mówią dość Fot. ilustracyjne/pixabay.com

Czy radomszczanie od 1 listopada zapłacą więcej za ciepło? Wszystko na to wskazuje. PGK w Radomsku podnosi stawki za ciepło o prawie 9%. To już kolejna taka podwyżka w tym roku.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w 2018 roku, wystąpiło  z wnioskiem do Urzędu Regulacji Energetyki o podwyżkę taryfy za ciepło o 18%. URE wyraził zgodę na 11,34%. Pierwszy wzrost cen za ciepło radomszczanie odczuli więc wiosną. Teraz decyzją prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, z dnia 14.10.2019 roku, stawka za ciepło wzrasta o kolejne 8,91%.

- Podwyżka spowodowana jest wzrostem kosztów wytwarzania energii cieplnej, głównie wzrostem cen zakupu uprawnień do emisji CO2 i wzrostem cen energii elektrycznej - czytamy w piśmie przysłanym do naszej redakcji od Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Radomsku.

Od 1 listopada mieszkańcy Radomska muszą niestety liczyć się z uszczupleniem budżetu domowego. Jak do tego podchodzą sami radomszczanie? Zapytaliśmy ich o zdanie.

- Moja pensja nie poszła w górę, za to rachunki owszem. Zapewne od Nowego Roku znowu będą podwyżki. Skąd brać pieniądze na coraz większe opłaty - mówi nam rozgoryczona Pani Maria, mieszkanka Radomska.

- Czynsz za mieszkanie i tak jest już wysoki, a teraz kolejna niespodzianka w postaci wzrostu cen, czy to się kiedyś skończy? - Pan Grzegorz zadaje retoryczne pytanie na końcu swojej wypowiedzi.

Nowa taryfa (w załączniku poniżej) została zatwierdzona na okres 12 miesięcy. Przed upływem tego okresu PGK w Radomsku ma obowiązek wystąpić z wnioskiem o nową taryfę cen ciepła.

Mieszkańcy Radomska zapewne w najbliższym czasie dostaną pisma z konkretnymi wyliczeniami stawek ciepła obowiązującymi od 1 listopada.

Więcej o:
pgk radomsko podwyżka cen ciepło pgk trayfa ciepła pgk radomsko

Załączniki

Taryfa 2019

Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE