Automatyka do bram rozwiernych – wygodne napędy bram skrzydłowych

Automatyka do bram rozwiernych – wygodne napędy bram skrzydłowych

Bramy skrzydłowe także mogą współpracować z nowoczesną automatyką bramową, aby wyjazd i wjazd na posesję były jeszcze wygodniejsze. Szeroka gama modeli napędów pozwala na dopasowanie ich do każdego typu bramy rozwiernej.

Bramy rozwierne – skrzydłowe

Skrzydłowe bramy rozwierne to bardzo popularny model bramy, która kiedyś montowana był standardowo na praktycznie każdej posesji. Teraz powoli zastępują je bramy przesuwne.

Bramy rozwierne są jednak nadal najczęściej spotykane i niekiedy są także jedynym wyjściem, na przykład, gdy posesja jest wąska i zamontowanie bramy o konstrukcji przesuwnej nie jest wtedy możliwe.

Rozwierne bramy skrzydłowe najczęściej posiadają dwa skrzydła, które tworzą symetryczną konstrukcję otwieraną do wnętrza lub, rzadziej, na zewnątrz posesji. Taka konstrukcja umożliwia także otwieranie tylko jednego skrzydła bramy, na przykład na przejazd motocykla.

Wygodne napędy bram skrzydłowych

Bramy skrzydłowe o rozwiernej budowie można obsługiwać ręcznie, ale jest to dość mozolne i czasochłonne. W takim przypadku warto pomyśleć o zamontowaniu automatyki bramowej – nowoczesne napędy bram skrzydłowych zapewniają maksymalny komfort o każdej porze roku.

Napęd pozwala na obsługę bramy z użyciem bezprzewodowego pilota. Wobec tego nie trzeba już wychodzić z samochodu, aby otworzyć bramę i przez nią przejechać, a potem ją zamknąć. Wszystko odbywa się automatycznie!

Najważniejsze korzyści z montażu napędu do bramy skrzydłowej:
- większy komfort – także podczas deszczu, zimą,
- oszczędność czasu przy obsłudze bramy,
- dodatkowe zabezpieczenie dla posesji.

Ponadto, nowoczesne napędy bram przesuwnych, skrzydłowych mogą być połączone z systemami automatyki domowej, tak zwanymi systemami inteligentnego domu, które dodatkowo poszerzają ich funkcjonalność. Przykładowo, brama może otwierać się automatycznie dzięki geolokalizacji użytkownika, za pomocą smartfona.

Napędy do bram rozwiernych – kompleksowa obsługa

Dostawą i montażem napędów bram zajmują się dzisiaj głównie firmy specjalizujące się w automatyce – sprzedające napędy, szlabany parkingowe oraz inne rozwiązania kontroli dostępu.

Specjaliści z takich firm mogą zapewnić swoim klientom kompleksową, fachową obsługę związaną z doborem odpowiedniego napędu bram skrzydłowych oraz z jej profesjonalnym montażem. Na instalację udzielana jest również gwarancja, dlatego wtedy, gdy pojawią się jakiekolwiek usterki, wystarczy zgłosić je do firmy, która będzie mogła wykryć przyczynę problemu, a następnie wykona serwis napędu.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE