[AKTUALIZJA] Budowa A1 koło Radomska. Będzie burzenie wiaduktów na DK1

[AKTUALIZJA] Budowa A1 koło Radomska. Będzie burzenie wiaduktów na DK1 Fot. GDDKiA

Mieszkańcy naszego powiatu muszą się liczyć z kolejnymi poważnymi utrudnieniami związanymi z budową autostrady prowadzoną w okolicach Radomska. Od piątku 28 lutego do poniedziałku 2 marca całkowicie zamknięta zostanie trasa DK 1 na odcinku między Kamieńskiem, a Radomskiem (w obu kierunkach). A to oznacza, że ruch tranzytowy przeniesie się na inne drogi naszego powiatu.

Decyzja o zamknięciu ruchu na DK 1 spowodowana jest koniecznością przebudowy dwóch wiaduktów przebiegających nad trasą na odcinku między Radomskiem a Kamieńskiem. W czasie gdy trwać będą prace przy wyburzaniu obiektów – od godz. 19.00 w dniu 28 lutego do godz. 6.00 w dniu 2 marca 2020 r. ruch między węzłami Kamieńsk i Radomsko zostanie skierowany trasą alternatywną - tzw. starą drogą DK 91 (ul. Słowackiego w Kamieńsku - Wielki Bór - Gomunice - Kletnia - Kol. Borowiecko - Blok Dobryszyce, ul. Piotrkowska).

[AKTUALIZACJA] Jak poinformowała nas Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych oddział w Łodzi, zamkniecie drogi nastapi jednak w pierwszy lub drugi weekend marca. Napiszemy o tym w osobnym komunikacie.

Wydział Zarządzania Drogami Starostwa Powiatowego w Radomsku negatywnie zaopiniował pierwszy projekt trasy objazdu, zgodnie z którym cały ruch z „gierkówki” miał być wprowadzony do centrum Radomska (ul. Narutowicza) i skierowany przez ul. Brzeźnicką do wylotu na trasę DK1. Po oprotestowaniu pierwszego projektu czasowej organizacji ruchu, trasa objazdu w granicach administracyjnych Radomska poprowadzona zostanie: (od strony Kamieńska) od ronda Sybiraków poprzez zachodnią obwodnicę Radomska do ronda Honorowych Dawców Krwi, potem – ul. Unii Europejskiej i ul. Łódzką do DK 42 (ul. Brzeźnicka) i dalej do skrzyżowania z DK1.

Burzenie wiaduktów potrwa jedynie kilka dni, tworzenie nowych konstrukcji – kilka miesięcy. Z tego powodu, aż do zakończenia prac przy budowie nowych wiaduktów zamknięte dla ruchu będą: droga łącząca Blok Dobryszyce z Dobryszycami oraz droga z Kamieńska do Pytowic. 

Więcej o:
autostrada A1 autostrada A1 budowa autostrady A1 autostrada budowa radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE