[AKTUALIZACJA] W Radomsku wybory przebiegają bez zakłóceń

[AKTUALIZACJA] W Radomsku wybory przebiegają bez zakłóceń

Trwa pierwsza tura wyborów samorządowych w Radomsku. Do tej pory przebiegają spokojnie. Do godz. 12.00, radomszczańska policja nie odnotowała żadnych incydentów związanych z zakłóceniem ciszy wyborczej.

Natomiast jak podała Państwowa Komisja Wyborcza w całym kraju odnotowano 385 incydentów, które mogą być przestępstwem lub wykroczeniem zgodnie z Kodeksem Wyborczym.

Naruszenie zakazu prowadzenia agitacji wyborczej w okresie ciszy wyborczej to wykroczenie, a naruszenie zakazu podawania do publicznej wiadomości wyników sondaży zachowań wyborczych i przewidywanych wyników wyborów - przestępstwo. Zatem ocena, czy w danym przypadku doszło do naruszenia tych zakazów, nie będzie należała do Państwowej Komisji Wyborczej, lecz do organów ścigania i sądów. Dlatego też wszystkie przypadki naruszenia ciszy wyborczej należy zgłaszać policji. 

PKW: wszystkie przypadki naruszenia ciszy wyborczej należy zgłaszać Policji. https://t.co/sMcqPqy6qV pic.twitter.com/1CYCIPUcqY

— PKW/KBW (@PanstwKomWyb) 19 października 2018

Natomiast małe niedogodności przy głosowaniu w Obwodowej Komisji Wyborczej, mieszczącej się w ZSE-E, sygnalizują wyborcy za pośrednictwem Twittera Spotted Radomsko.

na wyborach w elektryku ,lokal malutki ,4 stoliki ,po godz.11 ok 50 osób karty wypełniają na korytarzu swoimi pisakami,skandal

— Spotted: Radomsko (@SpottedRadomsko) 21 października 2018

Po godz. 18.00, naszą redakcję poinformowała kom. Aneta Wlazłowska z policji w Radomsku, że funkcjonariusze otrzymali anonimowe informacje o dowożeniu głosujących do lokali wyborczych. Jak podkreśla policjantka, każda informacja była sprawdzana przez mundurowych.

Więcej o:
wybory wybory radomsko wybory 2018
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE