95 proc. mieszkańców woj. łódzkiego ma już punkt szczepień

95 proc. mieszkańców woj. łódzkiego ma już punkt szczepień Fot. pixabay.com

95 procent dorosłych mieszkańców województwa łódzkiego ma zapewniony dostęp do punktu szczepień przeciwko COVID-19 blisko swojego domu. Mieszkańcy 147 gmin i miasta Łodzi do szczepieni będą w większości w placówkach POZ, w których leczą się na co dzień.

Narodowy Fundusz Zdrowia zakończył, trwający od 4 grudnia, nabór do Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

- Placówki, które chciały dołączyć do programu, składały elektroniczne formularze. Następnie każdy był przez nas sprawdzany. Najwięcej wniosków złożyły placówki POZ. Jeszcze w grudniu placówki potwierdzą gotowość do szczepień. Placówki, które pozytywnie przeszły kwalifikację, otrzymają elektroniczne potwierdzenie i dołączą do programu. Znajdą się także na wykazie, który prowadzimy przy udziale wojewodów – mówi Anna Leder, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału NFZ.

Najpóźniej do 28 grudnia placówki wyłonione w naborze mają być gotowe – organizacyjnie i kadrowo – do wykonania szczepień. Z tego powodu ostateczna lista miejsc, w których będą przeprowadzane szczepienia, może się jeszcze zmienić.

Dodatkowe nabory w 54 gminach w Łódzkiem

Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ – tak jak inne odziały NFZ w Polsce - w piątek, 18 grudnia, rozpoczął dodatkowy, lokalny nabór do Narodowego Programu Szczepień.

- W Łódzkiem prowadzimy nabór w 54 gminach, w których jeszcze nie ma punktu szczepień albo takich punktów szczepień jest za mało. W niektórych przypadkach wynika to ze specyfiki gminy, np. gmina wiejska Radomsko, której pacjenci korzystają głównie z placówek w mieście Radomsku czy gmina Łęczyca, której mieszkańcy korzystają z poradni w mieście Łęczycy. Chcemy ułatwić korzystanie ze szczepień mieszkańcom dlatego także w tych gminach, dlatego czekamy na chętnych do prowadzenia szczepień przeciwko COVID19. Przyjmujemy formularze zgłoszeniowe do 22 grudnia, do północy – wyjaśnia Anna Leder.

Ocena złożonych wniosków potrwa do 24 grudnia.

Link do ogłoszenia o naborze, w którym wskazano gminy: https://www.nfz-lodz.pl/dla-swiadczeniodawcy/dlaswiadczeniodawcow/8979-dyrektor-low-nfz-zaprasza-do-udzialu-w-narodowym-programie-szczepien

Konsultacje dla placówek medycznych w oddziałach NFZ

Specjalnie dla placówek medycznych, które chcą zgłosić się do drugiej tury naborów do Narodowego Funduszu Zdrowia, prowadzone są konsultacje telefoniczne 42 275 41 67 i na miejscu, w salach obsługi klienta.

Konsultanci będą dyżurować siedzibach ŁOW NFZ w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu i Skierniewicach:

- piątek (18 grudnia): w godzinach 8:00 – 18:00
- sobota (19 grudnia): w godzinach 8:00 – 15:00
- poniedziałek (21 grudnia): w godzinach 8:00 – 18:00
- wtorek (22 grudnia): w godzinach 8:00 – 18:00

Szczepienie w programie jest bezpłatne. Obejmie każdego chętnego, w tym ozdrowieńców. Placówki biorące udział w programie otrzymają wynagrodzenie za każde wykonane szczepienie. Koszty pokryje NFZ z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Bezpłatna infolinia: tel. 989. To bezpłatny całodobowy numer dla wszystkich, którzy mają pytania dotyczące szczepień przeciw COVID-19.

Więcej o:
koronawirus szczepienia nfz łódź województwo łódzkie
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE