Radomsko, Łódzkie 19.1o Piątek, 21 Czerwca 2019
ważne informacje

62–latek prowadził mając 2,8 promila alkoholu

Alert 112
Jacek Paszewski

59–letni radomszczanin doprowadził do wyeliminowania z ruchu drogowego nietrzeźwego kierującego. Policjanci zatrzymali prawo jazdy pijanego 62 -latka. Teraz grozi mu kara do 2 pozbawienia wolności.

W sobotę 29 grudnia, dyżurny policji skierował na jedną ze stacji paliw patrol policyjny, gdzie według zgłoszenia został ujęty nietrzeźwy kierujący oplem.

Policjanci na miejscu ustalili okoliczności tego zdarzenia. Okazało się, że 62–letni radomszczanin na ulicy Sienkiewicza w Radomsku, doprowadził do zderzenia bocznego z volvo i nie zważając na okoliczności odjechał z miejsca.

Pokrzywdzony pojechał za astrą, która zatrzymała się dopiero przy stacji paliw. Po krótkiej wymianie zdań pomiędzy mężczyznami kierujący volvo nabrał podejrzeń, że sprawca kolizji jest pijany o czym niezwłocznie poinformował służby.

Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało w organizmie kierującego astrą 2,8 promila alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami.

komentarze