4. Międzynarodowy Dzień Kierowców Zawodowych w PORT Radomsko

Podczas uroczystych obchodów Międzynarodowego Dnia Kierowcy Zawodowego przypadający na 10 maja wręczona została nagroda dla „Najlepszej Stacji Paliwowej Roku w Polsce – Miejsce Przyjazne Kierowcom”, którą została stacja paliw PORT Radomsko.

Wydarzenie zorganizowane zostało na terenie stacji paliw PORT Radomsko przez redakcję miesięcznika „Polski Traker” i Stowarzyszenie Klub Polskiego Trakera. W konkursie na najlepszą stację paliw w Polsce, wygrała właśnie stacja paliw PORT Radomsko. Właścicielom obiektu została wręczona nagroda – tytuł „Najlepszej Stacji Paliwowej w Polsce – Miejsce Przyjazne Kierowcom”. W plebiscycie ogłoszonym przez gazetę, głosowali kierowcy. Stacja z Radomska wygrała zdecydowaną przewagą głosów.

PORT Radomsko istnieje od ośmiu lat. Kierowcy mogą tam nie tylko dobrze zjeść w zlokalizowanej na terenie restauracji, ale również odpocząć i odświeżyć się przed dalszą jazdą. Bowiem są toalety i prysznice. Jest również sklep i kantor. Na parkingu o powierzchni 6 hektarów, który może pomieścić 400 samochodów ciężarowych, znajdują się cztery stanowiska myjni dla tych pojazdów. Natomiast od roku działa stacja paliw, o czym opowiadał Ireneusz Bąkiewicz, członek zarządu PORT.

Podczas imprezy odbył się również konkurs na najlepszego kierowcę TIR-a w skali 1:14, wyścigi modelami zdalnie sterowanych ciężarówek oraz zawody w jeździe na precyzję.

Każdego roku, w drugi piątek maja na całym świecie kierowcy ciężarówek, autobusów, busów i samochodów dostawczych obchodzą swoje święto, które już od 4 lat zostało na stałe wpisane na listę podobnie jak np. Dzień Kobiet.

- Takim dniem, jak dzisiaj chcemy zaznaczyć ważność zawodu kierowcy. Bez kierowców zawodowych, bez tych ciężarówek dużych i małych, nie mielibyśmy normalnego życia. Nie mielibyśmy środków spożywczych, czy takich rzeczy jak ubrania, paliwo i wiele innych rzeczy, która są potrzebne w codziennym życiu. Nie moglibyśmy dojechać do pracy. Nikt nie dowoziłby naszych dzieci do szkół. Bo kierowcą zawodowym jest każdy kto pracuje w tym zawodzie. Zawsze jest to pytanie, czy kierowca samochodu dostawczego jest kierowcą zawodowym. Twierdzę, że tak. Inną sprawą jest to, że jak na razie nie obowiązują ich jeszcze przepisy, które obowiązują kierowców autokarów i autobusów. Ale pokonują niejednokrotnie więcej kilometrów
- mówiła Bogusława Barbara Zimmer, wydawca miesięcznika „Polski Traker” i wiceprezes Stowarzyszenia Klub Polskiego Trakera.

Więcej o:
port radomsko stacja paliw port radomsko polski traker 2019 stowarzyszenie klub polskiego trakera
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE