3,5 mln zł dofinansowania na nowy basen

We wtorek, 10 września prezydent Jarosław Ferenc oraz wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra, przekazali informację o pozyskanym przez miasto dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę nowego basenu w Radomsku. Wynosi ono 3,5 mln zł i jest to największa w tym roku kwota dofinansowująca tego typu inwestycje sportowe w Polsce.

Dofinansowanie 3,5 mln zł na budowę basenu pochodzi z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

- Jest to ogromne wsparcie i jedno z największych dofinansowań na tego typu obiekty sportowe w Polsce, które w tym roku przekazuje minister sportu. Nie było łatwo te pieniądze pozyskać, ale dzięki bardzo dobrze przygotowanemu wnioskowi przez urzędników miasta Radomska, ale również współpracy i czuwaniu nad tą sprawą, udało się te pieniądze pozyskać
- mówił Krzysztof Ciecióra.

To kolejna dotacja na tę inwestycję. Wcześniej, dzięki Joannie Skrzydlewskiej oraz pomocy Stanisława Witaszczyka, miasto otrzymało dofinansowanie z RPO na ponad 7 mln zł. To sprawia, że prawie 10 mln zł stanowi dofinansowania na budowę basenu. A co za tym idzie - dofinansowanie wzrosło z 22 proc. do 30 proc.

Czytaj więcej: Umowa na dofinansowanie basenu podpisana

- Ta dotacja jest na część zadania budowy basenu, a dokładnie na nieckę sportową, która będzie miała 2,20 metrów głębokości, dzięki czemu będą się mogły tutaj odbywać zawody pływania synchronicznego. Mamy nadzieję pozyskać jeszcze kolejne środki na tą inwestycję, ponieważ będzie ona inwestycją ekologiczną. Będą zamontowane panele fotowoltaiczne, ledy i różne inne rzeczy, dlatego też będziemy składać wniosek na dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska na działania proekologiczne dla tej inwestycji
- mówił prezydent Jarosław Ferenc.

Dzięki temu dofinansowaniu, w budżecie miasta zwolnią się środki z wkładu własnego, które będzie można przeznaczyć na inne działania.

Więcej o:
basen radomsko budowa basenu w radomsko dofinansowanie na basen ministerstwo sportu
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE