20 lat Teatru „Źródło”. Teatru, który buduje historię Radomska

W dniu Narodowego Święta Niepodległości, sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, należała do aktorów Teatru „Źródło”. Obchodzono tam 20–lecie działalności teatru w naszym mieście.

Aż trudno w to wierzyć, że w kulturalnej przestrzeni Radomska, Teatr „Źródło” funkcjonuje już 20 lat. „Źródło” to miłość do sztuki i energia młodości, ale też mądrość historii i barwność tradycji. Klasyka, która nas kształtuje i nowe formy ponadczasowych wartości.

Jubileusz działalności teatru przyciągnął do MDK, obecnych i byłych aktorów, rodziny i przyjaciół „Źródła”. Urodziny uczczono patriotycznym spektaklem „Ocalona”, na kanwie „Nocy listopadowej” Stanisława Wyspiańskiego.

- Patriotyczny jubileusz nie wziął się znikąd. Przez 20 lat, Teatr „Źródło” budował siłą tradycji radomszczańską historię. Budował ją właśnie 20 lat – mówiła Danuta Zawadzka, założycielka teatru.

Jak przystało na urodziny był i tort. Jubileuszowi towarzyszyła wystawa zdjęć Iwony Belicy, na których ukazane były występy aktorów Teatr „Źródło”.

Więcej o:
teatr źródło radomsko jubileusz teatru źródło radomsko źródło radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE