Radomsko, Łódzkie 19.0o Wtorek, 20 Sierpnia 2019

1,5 tys. odbiorców wciąż bez prądu

Miasto
Jacek Paszewski

Wczorajsza awaria dała się we znaki mieszkańcom Radomska i niemal całego powiatu radomszczańskiego. Prądu brakuje w kilku gminach oraz fragmentach ulic Radomska.

Obecnie energii elektrycznej brakuje we fragmentach ulic: Krasickiego, Widnej, Poprzecznej, Odległej, Piłsudskiego, Sucharskiego, Spacerowej, Grodzkiej, Pogodnej, Batalionów Chłopskich, Przedborskiej, Wypoczynkowej, Rolnej i Słonecznej.

W części wymienionych ulic prąd powinien powrócić dziś w godzinach popołudniowych. Obecnie szczegóły dotyczące miejsc oraz godzin napraw są trudne do określenia.

W piotrkowskim Rejonie Energetycznym obejmującym Radomsko i powiat radomszczański uszkodzenia występują na 21 liniach. Wszystkie brygady, zajmujące się naprawą w rejonie zostały rozdysponowane. Akcję wspomagają brygady z sąsiednich rejonów, m.in. z Łowicza czy Łodzi. W powiecie prace naprawcze skupiają się głównie w gminie Kamieńsk.

Kierownictwo Rejonu Energetycznego daje nadzieję, że do wieczora uda się naprawić znaczną część awarii.

Starostwo Powiatowe w Radomsku poinformowało, że z uwagi na to, że wiele linii energetycznych przebiega przez lasy mieszkańcy m.in. gmin Przedbórz, Kamieńsk, Gomunice, Radomsko zostaną bez prądu do jutra. Służby energetyczne zmuszone są położyć tymczasową drogę, aby móc dojechać ciężkim sprzętem do uszkodzonych linii przesyłowych.

info: UM Radomsko

komentarze