[AKTUALIZACJA] Strajk nauczycieli. Coraz więcej szkół będzie protestować

[AKTUALIZACJA] Strajk nauczycieli. Coraz więcej szkół będzie protestować

Coraz więcej szkół z terenu Radomska i powiatu radomszczańskiego przystąpi to zapowiadanego strajku w oświacie. Ten ma się rozpocząć 8 kwietnia.

W szkołach  i placówkach oświatowych trwa referendum, w którym nauczyciele wypowiadają się w kwestii przystąpienia do strajku. Referendum potrwa do 26 mara.

Do tej pory na interaktywnej mapie na stronie niedlachaosuwszkole.pl zadeklarowane do strajku były trzy szkoły: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobryszycach, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Radomsku oraz Zespół Szkół Elektryczno - Elektronicznych w Radomsku.

W środę 20 marca (stan na godz. 16.00) na mapie pojawiły się kolejne placówki: Publiczna Szkoła w Gidlach, PSP nr 2 w Radomsku, PSP nr 4 w Radomsku, PG w Kamieńsku, ZS-P w Gorzędowie.

W czwartek 21 marca (stan na godz 7.00) pojawiły się kolejne szkoły: Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobryszycach, Publiczna Szkoła Podstawowa w Kodrębie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Rzejowicach, PSP w Ciężkowicach, PSP w Gomunicach, PSP w Przedborzu.

Nauczyciele domagają się 1000 zł podwyżki.

Szef @ZNP_ZG: najniższy wskaźnik poparcia dla akcji strajkowej to 72 proc. w jednej ze szkół https://t.co/DvR7xmVrs1

— PolsatNews.pl (@PolsatNewsPL) 19 marca 2019
Więcej o:
strajk znp szkoła
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE