Spotkanie ze stypendystkami sportowymi

Spotkanie ze stypendystkami sportowymi Fot. Urząd Miasta

Dzisiaj Prezydent Jarosław Ferenc spotkał się ze stypendystkami sportowymi, aby pogratulować im świetnych występów oraz życzyć kolejnych sukcesów.

Oliwia Drzazga i Weronika Mazur to dwie radomszczanki, które mogą pochwalić się wieloma sportowymi sukcesami.

Oliwia Drzazga jest zawodniczką klubu UMLKS Radomsko, który powstał w 2005 roku. Obecnie klub posiada trzy sekcje tj.: podnoszenie ciężarów, tenis stołowy i piłka siatkowa. Sekcja podnoszenia ciężarów od 16 lat startuje w I lidze, czyli najwyższej klasie rozgrywkowej. Jest to jedyny klub w województwie łódzkim, który występuje w tej klasie rozgrywek. Na przełomie tych wszystkich lat Sekcja Podnoszenia Ciężarów miała wielu wychowanków startujących na arenach ogólnopolskich i międzynarodowych. W obecnym sezonie największy sukces zanotowała Oliwia Drzazga zdobywając złoty medal w Mistrzostwach Polski LZS do 15 lat oraz Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików do 15 lat, który w październiku odbył się w Ciechanowie.

Weronika Mazur przyzwyczaiła już radomszczan do dobrych wyników. W trakcie, gdy Oliwia walczyła o złoto również Weronika zdobywała medale. Na Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Sieradza. Weronika zdobyła dwa medale. W kategorii Kata juniorek zajęła I miejsce, a w kategorii Kumite + 60 kg II miejsce. To jednak nie koniec. W dniach 21-22 września 2018 r. w Kaliningradzie odbyły 32. Mistrzostwa Europy Kyokushin. Mieszkanka Radomska wystąpiła w kategorii Kumite i zdobyła brązowy medal! W kategorii Kata zajęła 4 miejsce. Wspomnijmy, że w zeszłorocznych Mistrzostwach Europy zdobyła tytuł wicemistrzyni w Kata.

Prezydent Jarosław Ferenc wręczył zawodniczkom drobne upominki i jednocześnie podziękował im i opiekunom, że podczas zawodów promują rodzinne miasto. Przypomnijmy, że trenerem Oliwii jest Sławomir Bera, a prezesem klubu UMLKS jest Cezary Plutecki. Z kolei Weronikę trenuje Jarosław Długołęcki.

Info: Urząd Miasta w Radomsku